Phoenix Grills Stainless Steel Jalapeno Pepper Tray
Stainless steel construction for durability and longevity. The Modern Home Products Jalapeno Pepper Tray by Modern Home Products provides a premium accessory to add to your outdoor kitchen arsenal.
Features
- Constructed of 304 stainless steel
- Holds up to 24 jalapeño peppers
Specifications
| Specification | Value |
|---|---|
| Appliance Color | Stainless Steel |
| Length (in.) | 11.25 |
| Width (in.) | 6 |
| Height (in.) | 9 |
| Depth (in.) | 1.5 |
| Weight | 4 lbs |
| Color Finish Name | Stainless Steel |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Phoenix Grills Stainless Steel Jalapeno Pepper Tray
Phoenix Grills Stainless Steel Jalapeno Pepper Tray
Stainless steel construction for durability and longevity. The Modern Home Products Jalapeno Pepper Tray by Modern Home Products provides a premium accessory to add to your outdoor kitchen arsenal.
Features
- Constructed of 304 stainless steel
- Holds up to 24 jalapeño peppers
Specifications
| Specification | Value |
|---|---|
| Appliance Color | Stainless Steel |
| Length (in.) | 11.25 |
| Width (in.) | 6 |
| Height (in.) | 9 |
| Depth (in.) | 1.5 |
| Weight | 4 lbs |
| Color Finish Name | Stainless Steel |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel construction for durability and longevity. The Modern Home Products Jalapeno Pepper Tray by Modern Home Products provides a premium accessory to add to your outdoor kitchen arsenal.
Features
- Constructed of 304 stainless steel
- Holds up to 24 jalapeño peppers
Specifications
| Specification | Value |
|---|---|
| Appliance Color | Stainless Steel |
| Length (in.) | 11.25 |
| Width (in.) | 6 |
| Height (in.) | 9 |
| Depth (in.) | 1.5 |
| Weight | 4 lbs |
| Color Finish Name | Stainless Steel |




















