Seaside Casual Mia Collection Lounge Set Builder
Contemporary and versatile, the MIA Collection offers unlimited flexibility to suit any setting. Tailor it to craft the ideal setup for your living space. Choose from a variety of seating options or get creative and design your own sectional. Enjoy customizable comfort and style. Start building your perfect space today!
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Dimensions
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA COFFEE TABLE | 41.75W X 23.75D X 15.5H |
N/A |
N/A |
| MIA END TABLE | 19.5W X 17.5D X 20.25H |
N/A |
N/A |
| MIA SOFA | 78.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA LOVESEAT | 54.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA LOUNGE CHAIR | 30.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA OTTOMAN | 23.75W X 23.75D X 11.5H |
11.5" |
N/A |
Sectional Specifications
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA DOUBLE LEFT ARM (LAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE RIGHT ARM (RAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE ARMLESS LOVESEAT | 47.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA Single Left Arm (LAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE RIGHT ARM (RAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA CORNER UNIT SECTIONAL | 32W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE ARMLESS CHAIR | 23.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Seaside Casual Mia Collection Lounge Set Builder
Seaside Casual Mia Collection Lounge Set Builder
Contemporary and versatile, the MIA Collection offers unlimited flexibility to suit any setting. Tailor it to craft the ideal setup for your living space. Choose from a variety of seating options or get creative and design your own sectional. Enjoy customizable comfort and style. Start building your perfect space today!
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Dimensions
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA COFFEE TABLE | 41.75W X 23.75D X 15.5H |
N/A |
N/A |
| MIA END TABLE | 19.5W X 17.5D X 20.25H |
N/A |
N/A |
| MIA SOFA | 78.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA LOVESEAT | 54.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA LOUNGE CHAIR | 30.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA OTTOMAN | 23.75W X 23.75D X 11.5H |
11.5" |
N/A |
Sectional Specifications
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA DOUBLE LEFT ARM (LAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE RIGHT ARM (RAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE ARMLESS LOVESEAT | 47.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA Single Left Arm (LAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE RIGHT ARM (RAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA CORNER UNIT SECTIONAL | 32W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE ARMLESS CHAIR | 23.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
Original: $7,700.00
-65%$7,700.00
$2,695.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Contemporary and versatile, the MIA Collection offers unlimited flexibility to suit any setting. Tailor it to craft the ideal setup for your living space. Choose from a variety of seating options or get creative and design your own sectional. Enjoy customizable comfort and style. Start building your perfect space today!
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Dimensions
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA COFFEE TABLE | 41.75W X 23.75D X 15.5H |
N/A |
N/A |
| MIA END TABLE | 19.5W X 17.5D X 20.25H |
N/A |
N/A |
| MIA SOFA | 78.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA LOVESEAT | 54.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA LOUNGE CHAIR | 30.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA OTTOMAN | 23.75W X 23.75D X 11.5H |
11.5" |
N/A |
Sectional Specifications
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA DOUBLE LEFT ARM (LAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE RIGHT ARM (RAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE ARMLESS LOVESEAT | 47.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA Single Left Arm (LAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE RIGHT ARM (RAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA CORNER UNIT SECTIONAL | 32W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE ARMLESS CHAIR | 23.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |























