Seaside Casual Mia Collection Sectional Lounge Set Builder
Contemporary and versatile, the MIA Collection offers unlimited flexibility to suit any setting. Tailor it to craft the ideal setup for your living space. Choose from a variety of seating options or get creative and design your own sectional. Enjoy customizable comfort and style. Start building your perfect space today!
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Dimensions
Table Specifications
| Dimensions | |
| MIA COFFEE TABLE | 41.75W X 23.75D X 15.5H |
| MIA END TABLE | 19.5W X 17.5D X 20.25H |
Seat Specifications
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA LOUNGE CHAIR | 30.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA OTTOMAN | 23.75W X 23.75D X 11.5H |
11.5" |
N/A |
| MIA DOUBLE (LAF & RAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE ARMLESS LOVESEAT | 47.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA SINGLE ARM (LAF & RAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE ARMLESS CHAIR | 23.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA CORNER UNIT SECTIONAL | 32W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns















Seaside Casual Mia Collection Sectional Lounge Set Builder
Seaside Casual Mia Collection Sectional Lounge Set Builder
Contemporary and versatile, the MIA Collection offers unlimited flexibility to suit any setting. Tailor it to craft the ideal setup for your living space. Choose from a variety of seating options or get creative and design your own sectional. Enjoy customizable comfort and style. Start building your perfect space today!
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Dimensions
Table Specifications
| Dimensions | |
| MIA COFFEE TABLE | 41.75W X 23.75D X 15.5H |
| MIA END TABLE | 19.5W X 17.5D X 20.25H |
Seat Specifications
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA LOUNGE CHAIR | 30.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA OTTOMAN | 23.75W X 23.75D X 11.5H |
11.5" |
N/A |
| MIA DOUBLE (LAF & RAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE ARMLESS LOVESEAT | 47.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA SINGLE ARM (LAF & RAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE ARMLESS CHAIR | 23.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA CORNER UNIT SECTIONAL | 32W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
Original: $8,971.00
-65%$8,971.00
$3,139.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Contemporary and versatile, the MIA Collection offers unlimited flexibility to suit any setting. Tailor it to craft the ideal setup for your living space. Choose from a variety of seating options or get creative and design your own sectional. Enjoy customizable comfort and style. Start building your perfect space today!
Cushions: All fabric options are stain, fade, and water-resistant
Dimensions
Table Specifications
| Dimensions | |
| MIA COFFEE TABLE | 41.75W X 23.75D X 15.5H |
| MIA END TABLE | 19.5W X 17.5D X 20.25H |
Seat Specifications
| Dimensions | Seat Height | Arm Height | |
| MIA LOUNGE CHAIR | 30.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA OTTOMAN | 23.75W X 23.75D X 11.5H |
11.5" |
N/A |
| MIA DOUBLE (LAF & RAF) SECTIONAL | 51W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA DOUBLE ARMLESS LOVESEAT | 47.5W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA SINGLE ARM (LAF & RAF) SECTIONAL | 27.25W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |
| MIA SINGLE ARMLESS CHAIR | 23.75W X 32D X 29.75H |
11.5" |
N/A |
| MIA CORNER UNIT SECTIONAL | 32W X 32D X 29.75H |
11.5" |
25" |























