Whiteline Modern Living Anna Double Dresser
The Anna Double Dresser is completed by its six simple drawers and functions as a pleasantly decorative and functional element.
High gloss white or gray veneer.
Can be paired with Anna Mirror, sold separately.
Features
- High gloss white or light grey
- Six self-close drawers.
- The Anna Dresser is also available as a single dresser with three drawers.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Color Code | ILP |
| Dimensions | W63" D20" H30" |
| Item Dimension | W63" D20" H30" |
| Carton Size | W65" D23" H32" |
| Gross Weight (Lb) | 230 |
| Assembly Required | No |
| Packing Way | 1 pc 1 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.716 |
| Clearance Text |
WENGE COLOR 60% OFF FROM ORIGINAL PRICE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Whiteline Modern Living Anna Double Dresser
Whiteline Modern Living Anna Double Dresser
The Anna Double Dresser is completed by its six simple drawers and functions as a pleasantly decorative and functional element.
High gloss white or gray veneer.
Can be paired with Anna Mirror, sold separately.
Features
- High gloss white or light grey
- Six self-close drawers.
- The Anna Dresser is also available as a single dresser with three drawers.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Color Code | ILP |
| Dimensions | W63" D20" H30" |
| Item Dimension | W63" D20" H30" |
| Carton Size | W65" D23" H32" |
| Gross Weight (Lb) | 230 |
| Assembly Required | No |
| Packing Way | 1 pc 1 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.716 |
| Clearance Text |
WENGE COLOR 60% OFF FROM ORIGINAL PRICE |
Original: $1,685.30
-65%$1,685.30
$589.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Anna Double Dresser is completed by its six simple drawers and functions as a pleasantly decorative and functional element.
High gloss white or gray veneer.
Can be paired with Anna Mirror, sold separately.
Features
- High gloss white or light grey
- Six self-close drawers.
- The Anna Dresser is also available as a single dresser with three drawers.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Color Code | ILP |
| Dimensions | W63" D20" H30" |
| Item Dimension | W63" D20" H30" |
| Carton Size | W65" D23" H32" |
| Gross Weight (Lb) | 230 |
| Assembly Required | No |
| Packing Way | 1 pc 1 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.716 |
| Clearance Text |
WENGE COLOR 60% OFF FROM ORIGINAL PRICE |























