Whiteline Modern Living Cuatro Extendable Dining Table
Cuatro Extendable Dining Table features a 1/2" tempered clear glass top, aluminum plates, and stainless steel base.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Dimensions | W63/98" D35" H30" |
| Item Dimension | W63/98" D35" H30" |
| Frame | Stainless steel base |
| Finish | Tempered clear glass top |
| Carton Size | Box 1: W66" D38" H7"/158 lb. Box 2: W26" D12" H6"/47 lb. |
| Gross Weight (Lb) | 205 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 2 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.386 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Whiteline Modern Living Cuatro Extendable Dining Table
Whiteline Modern Living Cuatro Extendable Dining Table
Cuatro Extendable Dining Table features a 1/2" tempered clear glass top, aluminum plates, and stainless steel base.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Dimensions | W63/98" D35" H30" |
| Item Dimension | W63/98" D35" H30" |
| Frame | Stainless steel base |
| Finish | Tempered clear glass top |
| Carton Size | Box 1: W66" D38" H7"/158 lb. Box 2: W26" D12" H6"/47 lb. |
| Gross Weight (Lb) | 205 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 2 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.386 |
Original: $1,685.30
-65%$1,685.30
$589.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Cuatro Extendable Dining Table features a 1/2" tempered clear glass top, aluminum plates, and stainless steel base.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Dimensions | W63/98" D35" H30" |
| Item Dimension | W63/98" D35" H30" |
| Frame | Stainless steel base |
| Finish | Tempered clear glass top |
| Carton Size | Box 1: W66" D38" H7"/158 lb. Box 2: W26" D12" H6"/47 lb. |
| Gross Weight (Lb) | 205 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 2 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.386 |






















