Whiteline Modern Living Paul Buffet
Paul Buffet, a modern addition to your luxurious dining space. 5mm tempered glass top, available in white or grey gloss design with a silver brushed nickel finish.
Features
- 5mm pure tempered white glass top.
- High Gloss White or Gray.
- Wave textured doors.
- Metal legs with brushed nickel finish.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Color Code | OHM |
| Dimensions | W79" D18" H32" |
| Item Dimension | W79" D18" H32" |
| Finish | Nickel brushed legs |
| Carton Size |
Box 1: W21" D18" H3" 38 lb. Box 2: W81" D27" H20" 175 lb. Box 3: W23" D11" H5" 9 lb. |
| Gross Weight (Lb) | 222 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 3 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.970 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Whiteline Modern Living Paul Buffet
Whiteline Modern Living Paul Buffet
Paul Buffet, a modern addition to your luxurious dining space. 5mm tempered glass top, available in white or grey gloss design with a silver brushed nickel finish.
Features
- 5mm pure tempered white glass top.
- High Gloss White or Gray.
- Wave textured doors.
- Metal legs with brushed nickel finish.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Color Code | OHM |
| Dimensions | W79" D18" H32" |
| Item Dimension | W79" D18" H32" |
| Finish | Nickel brushed legs |
| Carton Size |
Box 1: W21" D18" H3" 38 lb. Box 2: W81" D27" H20" 175 lb. Box 3: W23" D11" H5" 9 lb. |
| Gross Weight (Lb) | 222 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 3 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.970 |
Original: $2,048.20
-65%$2,048.20
$716.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Paul Buffet, a modern addition to your luxurious dining space. 5mm tempered glass top, available in white or grey gloss design with a silver brushed nickel finish.
Features
- 5mm pure tempered white glass top.
- High Gloss White or Gray.
- Wave textured doors.
- Metal legs with brushed nickel finish.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Color Code | OHM |
| Dimensions | W79" D18" H32" |
| Item Dimension | W79" D18" H32" |
| Finish | Nickel brushed legs |
| Carton Size |
Box 1: W21" D18" H3" 38 lb. Box 2: W81" D27" H20" 175 lb. Box 3: W23" D11" H5" 9 lb. |
| Gross Weight (Lb) | 222 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 3 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.970 |






















