Whiteline Modern Living Redondo Dining Table
The Whiteline Modern Living Pilastro Redondo Dining Table features a stone and glass top, with a layer of stone over the glass, and a solid wood with walnut veneer base. Minimum order quantity is one. Dimensions are D48" H30", and carton size is Box 1: L50" W50" H2"Box 2: L32" W22" H7". Gross weight is 100 lb and assembly is required. Pack volume is 0.78 CBM, and origin is China.
Features
- Stone and glass top.
- A layer of stone over the glass top.
- Solid wood with walnut veneer base.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Dimensions | D48" H30" |
| Item Dimension | D48" H30" |
| Carton Size | Box 1: L50" W50" H2" Box 2: L32" W22" H7" |
| Gross Weight (Lb) | 100 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 2 boxes |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.78 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Whiteline Modern Living Redondo Dining Table
Whiteline Modern Living Redondo Dining Table
The Whiteline Modern Living Pilastro Redondo Dining Table features a stone and glass top, with a layer of stone over the glass, and a solid wood with walnut veneer base. Minimum order quantity is one. Dimensions are D48" H30", and carton size is Box 1: L50" W50" H2"Box 2: L32" W22" H7". Gross weight is 100 lb and assembly is required. Pack volume is 0.78 CBM, and origin is China.
Features
- Stone and glass top.
- A layer of stone over the glass top.
- Solid wood with walnut veneer base.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Dimensions | D48" H30" |
| Item Dimension | D48" H30" |
| Carton Size | Box 1: L50" W50" H2" Box 2: L32" W22" H7" |
| Gross Weight (Lb) | 100 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 2 boxes |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.78 |
Original: $1,306.25
-65%$1,306.25
$457.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Whiteline Modern Living Pilastro Redondo Dining Table features a stone and glass top, with a layer of stone over the glass, and a solid wood with walnut veneer base. Minimum order quantity is one. Dimensions are D48" H30", and carton size is Box 1: L50" W50" H2"Box 2: L32" W22" H7". Gross weight is 100 lb and assembly is required. Pack volume is 0.78 CBM, and origin is China.
Features
- Stone and glass top.
- A layer of stone over the glass top.
- Solid wood with walnut veneer base.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Dimensions | D48" H30" |
| Item Dimension | D48" H30" |
| Carton Size | Box 1: L50" W50" H2" Box 2: L32" W22" H7" |
| Gross Weight (Lb) | 100 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 2 boxes |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.78 |






















