Whiteline Modern Living Velvet King Bed
Modern Black Velvet King Bed WhiteLine BK1655-BLK Velvet
This Offer Includes:Ā King BedĀ ONLY
The Velvet King Bed comes with a simple vertical lines design in the headboard and is fully upholstered in black velvet with stainless legs.
Features
- Product materials: Solid Wood,Ā Stainless Steel, Fabric
- Upholstery: Black Velvet
- Assembly Required: Yes
- King Bed:Ā W88" D87" H55"
Specifications
| Brand | Whiteline |
| Series | Velvet Series |
| SKU | BK1655-BLK |
| UPC | 696576750472 |
| Warranty Info | Brand New |
| Size | King |
| Color | Black,White |
| Legs | With Stainless |
| Weight | 165 lbs. |
| Depth | 87" |
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Whiteline Modern Living Velvet King Bed
Whiteline Modern Living Velvet King Bed
Modern Black Velvet King Bed WhiteLine BK1655-BLK Velvet
This Offer Includes:Ā King BedĀ ONLY
The Velvet King Bed comes with a simple vertical lines design in the headboard and is fully upholstered in black velvet with stainless legs.
Features
- Product materials: Solid Wood,Ā Stainless Steel, Fabric
- Upholstery: Black Velvet
- Assembly Required: Yes
- King Bed:Ā W88" D87" H55"
Specifications
| Brand | Whiteline |
| Series | Velvet Series |
| SKU | BK1655-BLK |
| UPC | 696576750472 |
| Warranty Info | Brand New |
| Size | King |
| Color | Black,White |
| Legs | With Stainless |
| Weight | 165 lbs. |
| Depth | 87" |
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | Yes |
Original: $2,048.20
-65%$2,048.20
$716.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern Black Velvet King Bed WhiteLine BK1655-BLK Velvet
This Offer Includes:Ā King BedĀ ONLY
The Velvet King Bed comes with a simple vertical lines design in the headboard and is fully upholstered in black velvet with stainless legs.
Features
- Product materials: Solid Wood,Ā Stainless Steel, Fabric
- Upholstery: Black Velvet
- Assembly Required: Yes
- King Bed:Ā W88" D87" H55"
Specifications
| Brand | Whiteline |
| Series | Velvet Series |
| SKU | BK1655-BLK |
| UPC | 696576750472 |
| Warranty Info | Brand New |
| Size | King |
| Color | Black,White |
| Legs | With Stainless |
| Weight | 165 lbs. |
| Depth | 87" |
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | Yes |





















