Whiteline Modern Living Wally Buffet
The luxurious decor of this buffet will add elegance to any space. Features include a high gloss tempered glass top; wave textured doors, and beautiful metal legs with a brushed nickel finish.
Features
- 5mm pure tempered white glass top.
- High Gloss White or Gray.
- Wave textured doors.
- Metal legs with brushed nickel finish.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Material | MDF |
| Dimensions | W79" D18" H32" |
| Item Dimension | W79" D18" H32" |
| Frame | Metal legs |
| Finish | Brushed nickel finish |
| Carton Size | Box 1: W21" D18" H3" Box 2: W81" D27" H20" Box 3: W23" D11" H6" |
| Gross Weight (Lb) | 192 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 3 boxes |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.970 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Whiteline Modern Living Wally Buffet
Whiteline Modern Living Wally Buffet
The luxurious decor of this buffet will add elegance to any space. Features include a high gloss tempered glass top; wave textured doors, and beautiful metal legs with a brushed nickel finish.
Features
- 5mm pure tempered white glass top.
- High Gloss White or Gray.
- Wave textured doors.
- Metal legs with brushed nickel finish.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Material | MDF |
| Dimensions | W79" D18" H32" |
| Item Dimension | W79" D18" H32" |
| Frame | Metal legs |
| Finish | Brushed nickel finish |
| Carton Size | Box 1: W21" D18" H3" Box 2: W81" D27" H20" Box 3: W23" D11" H6" |
| Gross Weight (Lb) | 192 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 3 boxes |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.970 |
Original: $2,167.90
-65%$2,167.90
$758.76Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The luxurious decor of this buffet will add elegance to any space. Features include a high gloss tempered glass top; wave textured doors, and beautiful metal legs with a brushed nickel finish.
Features
- 5mm pure tempered white glass top.
- High Gloss White or Gray.
- Wave textured doors.
- Metal legs with brushed nickel finish.
Specifications
| Minimum Order | 1 |
|---|---|
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
| Material | MDF |
| Dimensions | W79" D18" H32" |
| Item Dimension | W79" D18" H32" |
| Frame | Metal legs |
| Finish | Brushed nickel finish |
| Carton Size | Box 1: W21" D18" H3" Box 2: W81" D27" H20" Box 3: W23" D11" H6" |
| Gross Weight (Lb) | 192 |
| Assembly Required | Yes |
| Packing Way | 1 pc 3 boxes |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.970 |






















