Phoenix Full-length Vinyl Cover For Grills With Two Side Shelves
Premium quality polyester lined cover with E-Z on/off Velcro tabs. Fits Phoenix Grill with two shelves and other large grills. Full-length.
Features
- Full-length premium quality polyester lined vinyl cover
- Works with shelves in the up position
- Velcroe closure for easy on-off
Specifications
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Freestanding |
| Cover Width | 60" |
| Material | Vinyl |
| Cover Height | 42" |
| Primary Color | Black |
| Cover Depth | 20" |
| Grill Model | Phoenix |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |
Dimensions
| Width | 60" |
| Depth | 20" |
| Height | 42" |
| Weight | 5 lbs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Phoenix Full-length Vinyl Cover For Grills With Two Side Shelves
Phoenix Full-length Vinyl Cover For Grills With Two Side Shelves
Premium quality polyester lined cover with E-Z on/off Velcro tabs. Fits Phoenix Grill with two shelves and other large grills. Full-length.
Features
- Full-length premium quality polyester lined vinyl cover
- Works with shelves in the up position
- Velcroe closure for easy on-off
Specifications
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Freestanding |
| Cover Width | 60" |
| Material | Vinyl |
| Cover Height | 42" |
| Primary Color | Black |
| Cover Depth | 20" |
| Grill Model | Phoenix |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |
Dimensions
| Width | 60" |
| Depth | 20" |
| Height | 42" |
| Weight | 5 lbs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Premium quality polyester lined cover with E-Z on/off Velcro tabs. Fits Phoenix Grill with two shelves and other large grills. Full-length.
Features
- Full-length premium quality polyester lined vinyl cover
- Works with shelves in the up position
- Velcroe closure for easy on-off
Specifications
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Freestanding |
| Cover Width | 60" |
| Material | Vinyl |
| Cover Height | 42" |
| Primary Color | Black |
| Cover Depth | 20" |
| Grill Model | Phoenix |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |
Dimensions
| Width | 60" |
| Depth | 20" |
| Height | 42" |
| Weight | 5 lbs |






















