š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Whiteline Modern Living Taylor TV Unit
Ā The apparent formal simplicity of Taylor and its rational, accurate design conceal a piece that is far more complicated and intricately structured that meets the eye.
High Gloss White with Gray glass middle drawer, 1 middle drawer, and 2 side drawers. *Top glass is not included.
Specifications
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
|---|---|
| Color Code | EPI |
| Material | MDF |
| Dimensions | W83" D19" H20" |
| Item Dimension | W83" D19" H20" |
| Carton Size | L83.00 x W19.00 x H20.00 in |
| Gross Weight (Lb) | 183 |
| Assembly Required | No |
| Packing Way | 1 pc 1 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.659 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Whiteline Modern Living Taylor TV Unit
Whiteline Modern Living Taylor TV Unit
Ā The apparent formal simplicity of Taylor and its rational, accurate design conceal a piece that is far more complicated and intricately structured that meets the eye.
High Gloss White with Gray glass middle drawer, 1 middle drawer, and 2 side drawers. *Top glass is not included.
Specifications
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
|---|---|
| Color Code | EPI |
| Material | MDF |
| Dimensions | W83" D19" H20" |
| Item Dimension | W83" D19" H20" |
| Carton Size | L83.00 x W19.00 x H20.00 in |
| Gross Weight (Lb) | 183 |
| Assembly Required | No |
| Packing Way | 1 pc 1 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.659 |
$632.41
Original: $1,806.90
-65%Whiteline Modern Living Taylor TV Unitā
$1,806.90
$632.41Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ā The apparent formal simplicity of Taylor and its rational, accurate design conceal a piece that is far more complicated and intricately structured that meets the eye.
High Gloss White with Gray glass middle drawer, 1 middle drawer, and 2 side drawers. *Top glass is not included.
Specifications
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | No |
|---|---|
| Color Code | EPI |
| Material | MDF |
| Dimensions | W83" D19" H20" |
| Item Dimension | W83" D19" H20" |
| Carton Size | L83.00 x W19.00 x H20.00 in |
| Gross Weight (Lb) | 183 |
| Assembly Required | No |
| Packing Way | 1 pc 1 box |
| Origin | China |
| Pack Volume (CBM) | 0.659 |










