ProFire Vinyl Cover For 48-Inch Built-In Gas Grills With Side Burner
This ProFire Cover is constructed of heavy-duty black vinyl and is DESIGNED FOR USE WITH PROFIRE 48-INCH BUILT-IN GRILLS WITH SIDE BURNER. All ProFire Grill covers, now feature an embossed name/logo on the cover (not yet pictured).
Features
- Constructed of heavy-duty, black vinyl
- Grill covers feature an embossed logo on the cover
- Designed for use with ProFire 48-INCH BUILT-IN GRILLS WITH SIDE BURNER
Specifications
| Property | Value |
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Built-In |
| Cover Width | 50" |
| Material | Vinyl |
| Primary Color | Black |
| Cover Depth | 27" |
| Grill Model | 48-inch with Side Burner |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

ProFire Vinyl Cover For 48-Inch Built-In Gas Grills With Side Burner
ProFire Vinyl Cover For 48-Inch Built-In Gas Grills With Side Burner
This ProFire Cover is constructed of heavy-duty black vinyl and is DESIGNED FOR USE WITH PROFIRE 48-INCH BUILT-IN GRILLS WITH SIDE BURNER. All ProFire Grill covers, now feature an embossed name/logo on the cover (not yet pictured).
Features
- Constructed of heavy-duty, black vinyl
- Grill covers feature an embossed logo on the cover
- Designed for use with ProFire 48-INCH BUILT-IN GRILLS WITH SIDE BURNER
Specifications
| Property | Value |
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Built-In |
| Cover Width | 50" |
| Material | Vinyl |
| Primary Color | Black |
| Cover Depth | 27" |
| Grill Model | 48-inch with Side Burner |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This ProFire Cover is constructed of heavy-duty black vinyl and is DESIGNED FOR USE WITH PROFIRE 48-INCH BUILT-IN GRILLS WITH SIDE BURNER. All ProFire Grill covers, now feature an embossed name/logo on the cover (not yet pictured).
Features
- Constructed of heavy-duty, black vinyl
- Grill covers feature an embossed logo on the cover
- Designed for use with ProFire 48-INCH BUILT-IN GRILLS WITH SIDE BURNER
Specifications
| Property | Value |
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Built-In |
| Cover Width | 50" |
| Material | Vinyl |
| Primary Color | Black |
| Cover Depth | 27" |
| Grill Model | 48-inch with Side Burner |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |











